Pozycjonowanie

POZYCJONOWANIE STRON INTERNETOWYCH

 

Czym właściwie jest pozycjonowanie? Najprościej rzecz ujmując – pozycjonowanie stron to ciągły proces poprawiający widoczność danej witryny w wynikach wyszukiwarki.

tanie pozycjonowanie stron z APIRINiemal 90% internautów poszukuje informacji za pomocą wyszukiwarek. Pozycjonowanie dla firm to „wysunięcie” firmowej strony www na czołowe miejsca w wyszukiwarce internetowej poprzez wpisanie odpowiednich dla profilu danej firmy fraz. Jest to chyba najważniejszy proces w budowaniu wizerunku firmy w sieci, dlatego nie warto z niego rezygnować! Koszty pozycjonowania są niewspółmiernie niskie w porównaniu z korzyściami płynącymi z wyświetlania firmowej strony na pierwszych miejscach wyszukiwarki Google. Ogromna większość użytkowników Internetu korzysta z tej właśnie wyszukiwarki (ponad 95%). Łatwo zatem obliczyć, że 85,5% ogólnej liczby internautów korzysta właśnie z Google.

Nie każdy musi wiedzieć na czym polega samo pozycjonowanie. Żeby wytłumaczyć to najprościej wszystkim tym, którzy nie mieli okazji, czasu lub chęci aby się dowiedzieć, oraz tym, którym ta wiedza była po prostu do niczego nie potrzebna przeprowadźmy małą symulację. Załóżmy, że prowadzisz sklep internetowy z obuwiem. Załóżmy, że na 100 osób surfujących w Internecie 10 chce kupić buty. Na pierwszą stronę wyszukiwarki Google wejdzie 9 i pół osoby na drugą już tylko nieco ponad 5 osób, na trzecią i kolejne sporadycznie jedna. Pozycjonując Twoją stronę na pierwsze miejsca w wyszukiwarce szansa, że sprzedasz swój produkt rośnie wielokrotnie!! Reasumując: jeśli jesteś w TOP 10 sprzedajesz, jeśli jesteś dalej – nie sprzedasz wiele. Przecież na sprzedaży właśnie zarabiasz, a koszty Twojej działalności nie maleją jeśli sprzedasz mniej.pozycjonowanie stron info button

 

Czy pozycjonowanie może być tanie?

Wiemy już, że warto. A jakie są koszty skutecznego pozycjonowania? Czy tanie pozycjonowanie stron jest możliwe? Nasza Agencja realizuje prawdopodobnie najtańsze pozycjonowanie dla firm, bo ceny pozycjonowania w APIRI zaczynają już od 19 zł miesięcznie za jedną frazę, co w przeliczeniu wychodzi ok. 60 groszy dziennie! Cena finalna zależy od ilości fraz i od okresu na jaki podpisywana jest umowa.  Ważną informacją jest to, że aby pozycjonowanie miało sens musi być to proces dłuższy. Aby na stałe ugruntować się na pierwszych miejscach wyszukiwarki należy wyprzedzać konkurencję i nieprzerwanie monitorować rynek. Dlatego APIRI zapewnia kompleksową i długotrwałą obsługę pozycjonowania stron firmowych. Oprócz samego pozycjonowania stron pomagamy także w doborze odpowiednich dla Twojej branży słów kluczowych, a przy pomocy innych narzędzi marketingowych (min. marketing szeptany), sprawimy, że Twoja witryna dzięki większej popularności sama też ugruntuje swoją pozycję.

 

Czym jest pozycjonowanie lokalne / regionalne ?

Małe i średnie firmy działają zazwyczaj lokalnie. Dlatego ważne jest, aby dotrzeć do lokalnej społeczności. Przecież każdy z nas chcąc dokonać zakupu produktu bądź usługi szuka sprzedawcy w pobliżu miejsca zamieszkania. Trzeba wziąć też pod uwagę, że coraz więcej osób korzysta ze smartfonów i telefonów z Internetem, które często używane są „w mieście” w poszukiwaniu sprzedawcy danego produktu. Od połowy 2012 roku Google wprowadziło Venice Update, które pozwala na przyporządkowanie wyników wyszukiwania do lokalizacji, w której znajduje się użytkownik. Zdecydowanie ułatwiło to małym przedsiębiorcom dotarcie do potencjalnych klientów, a potencjalnym klientom zakup towarów i usług u sprzedawcy o najlepszych kryteriach lokalizacyjnych. To właśnie dlatego pozycjonowanie lokalne jest kluczem do sukcesu dla małych i średnich firm.

Szereg przedstawionych wyżej działań marketingowych, które oferuje nasza Agencja, a szczególnie pozycjonowanie lokalne zwiększa szanse na widzialność i dostępność Twojej firmy w sieci, a Tobie daje możliwość skupienia się na rozwoju działalności i dalszego podbijania lokalnych rynków, z korzyścią dla finansów Twojej firmy. Darmowe pozycjonowanie nie istnieje, chyba, że chcesz to robić w zaciszu swojego domu na efekty czekając latami, jeśli jednak chcesz by działania były skuteczne, zdaj się na profesjonalistów, którzy zaproponują Ci skuteczne i najtańsze pozycjonowanie stron.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące pozycjonowania stron, zapraszamy po więcej informacji:pozycjonowanie informacje button